ON LINE – soustředění Kozojedy 2.den – přátelské utkání na Vyžlovce s Český Brodem

Dnes jsem všichni vstávali o něco dříve než je nám zvykem. Budíček jsme si nařídili na sedmou hodinu kvůli naplánovanému přátelskému utkání s Český Brodem. Normálně vstáváme o hodinu déle. Většina dětí měla po sobotních trénincích ve velkém vedru problém vstávat. To však neplatilo pro pokoj Pepína Houdka a jeho kumpánů. Rány, hlukot a smích probudil trenéra Šmíďáka a ten se jal řešit situaci klasicky po svém. Důrazné vysvětlení, že si snad kluci dělají pr…. dokázal v 6 hodin probrat další část našich svěřenců a myšlenka dát si ještě alespoň 30 minut šlofíka byla vniveč. V 7:45 jsme si pochutnali na ovocném jogurtu s klasickým tukáčem a k tomu vypili dobroučký čajík. Mladší děti ( ročník narození 2008-2011) pod vedením trenérů Martina, Milana, Michala a trenérky Míši trénovaly na hřišti v Kozojedech. Herní trénink plný her s míčem i bez míče, slalomy a závody to byla hlavní náplň tohoto tréninku. Starší děti se po snídani sešly sbalený před hotelem. Trenéři radši provedli preventivní prohlídku zda někomu něco nechybí. Jak to asi mohlo dopadnout? Většina hráčů byla poslána na pokoje si svůj batůžek řádně doplnit. Konečně vyrážíme pěšky na námi velmi očekávaná přátelská utkání do domácího prostřední na Vyžlovce. Cestu zvládají naši borci v rekordním tempu. Děti se převlékají a začínají rozcvičovat. Trenéři mezi tím staví hrací plochy pro mladší žáky a starší přípravku. Blíží se očekávané přátelské utkání v novém rozestavení, větším počtu hráčů, na větší hrací ploše a proti zvučnému soupeři z Českého Brodu. Rozhodování utkání se ujímají trenéři Radek a Pavel. Je rozhodnuto. Po dohodě s trenéry Brodu bude starší přípravka hrát 3×20 minut. Mladší žáci si zahrají 2×30 minut. Utkání začínají za velmi kvalitní podpory fanoušků z řad rodičů. Mladší žáci v začátku utkání velmi dobře takticky vyčkávají a zhušťují prostor na vlastní půlce. Pohyb celého hřiště je velmi kvalitní a nedává prostor soupeři k většímu ohrožení naši branky. Po pár minutách defenzivní činnosti se začínáme v bloku posouvat výš od naši brány. Tímto posunem se dostáváme do většího držení míče. Začínáme zjišťovat, že soupeř není až tak kvalitní jak jsme si mysleli. To však nechci snižovat kvalitu kluků a holčin z Brodu. Možná naše kvalita nebude také k zahození.. To vše naše kluky dostává do varu a začínáme si více dovolovat. Nezbavujeme se míčů a každý kontakt s míčem je cílený a dobře směrovaný. Aktivní hra nasazená po chvilkovém vyčkávání přinesla své ovoce a zápas  jasně vyhráváme 4:0. Naše týmová hra byla jasně lepší. V individuálních dovednost však jsme za některými hráči či hráčky zaostávali. Tady je potřeba velmi dbát a pracovat na našich individuálních dovednostech. Starší přípravka se v první dvacetiminutovce se soupeřem přetahovala nahoru a dolu. Padlo pár gólů na obou stranách. Oba týmy drželi velmi kvalitní gólmani. Na jedné straně Matouš na druhé straně Robert. Velký chtíč našich dětí nám trochu narušoval naše rozestavění a hlavně nás tlačil do celkem častého zbytečného zhušťování hřiště „Chumlu“ Trenér Pavel však zavelel k většímu důrazu na roztahování hry při držení míče a naši borci ho na 100% poslechli. Hra se začala každou minutou zlepšovat a i naši nepřekonatelný brankáři museli vytahovat míč ze sítě. Výsledek zápasu byl vysoký. Oba zápasy vyhráváme a máme radost z předvedené hry. Vyžlovka potvrzuje a znovu ukazuje, že vytížit zápasově všechny své svěřence přináší sladké ovoce.