Hodnocení kvalifikace Ondrášovka Cup – ročník 2007

7.9.2016 opouštíme v 10:00 Kostelec nad Černými lesy a míříme na Ondrášovka CUP do Nespek. Počasí je vysloveně letní a již od rána je jasné, že to bude spíše na koupání než na fotbal. Pořadatel postavil 2 obrovská letiště o rozměrech 30×40 metrů. „Pánové, tak tady se ohřejete, jak kuřata na grilu“, říkám po příjezdu a zběžné kontrole pažitu J

No co vám budu povídat, nemýlil jsem se.

Po nemoci se nám do sestavy vrátil Tomáš Voříšek, který se zhostil role brankáře a musím konstatovat, že se svým těžkým úkolem popasoval výtečně.

 1. Zápas SKV – Psáry 0:0Tradičně těžký soupeř nám známý z předchozích turnajů splnil naše očekávání a nedal nám nic zadarmo. Naši borci předváděli kombinační fotbal s využitím celé šířky hřiště, soupeře jasně přehrávali a nepouštěli do žádných vyložených šancí. Naopak sami jsme si vypracovali hned několik vyložených šancí, které hráči trestuhodně zahodili a to doslova. A tak místo pětigólovému přídělu pro soupeře skončil zápas bezbrankovou remízou.
 2. Zápas SKV – Karlovy Vary 2:2Další z velmi kvalitních soupeřů byl z počátku aktivnější a po hrubé chybě okamžitě vedl o jednu branku. Podařilo se nám během chvilky srovnat hru a začít praktikovat styl nám vlastní. Kombinace, nasazení a využívání celého prostoru hřiště vedlo k vyrovnání. Hra se v polovině zápasu přelévala z jedné strany na druhou a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo nakonec odejde jako vítěz. Dále nás trápila koncovka a Tomáš Voříšek držel na uzdě soupeře. Vyrovnané utkání nakonec končí další remízou.
 3. Zápas SKV – Votice 1:2Od počátku zápasu mírně taháme za kratší konec. Zejména se projevují chyby v obsazování hráčů, kdy od soupeře stojíme daleko a k souboji o balon buď dochází pozdě, nebo vůbec. Soupeř se ujímá zaslouženého vedení. Mírně zlepšujeme nasazení a hru vyrovnáváme. Některé kombinace našich hráčů mají oči, ale v tomto utkání nám schází finální nahrávka. Kluci sice odeberou soupeři balon, perfektně vyvezou, ale na takto velkém hřišti jim po dlouhém sprintu s balonem dojde síla pro kvalitní zakončení. Marně se jim snažím vysvětlit, že vysunutí lépe postaveného spoluhráče je účelnější, jejich odkrvené přehřáté hlavičky to neberou a utkání nakonec prohráváme.
 4. Zápas SKV – České Budějovice 0:7A je to tady. To čeho jsem se obával, přichází.Nepřistupujeme k hráčům a obsazujeme je jen očima na dálku, nasazení nulové, nevychází nahrávky ani kličky, prostě si vybíráme odpočinkový timeout a to bohužel v době, kdy stojíme proti soupeři na hřišti a ten chce hrát. Co k tomu dodat, prostě nás přejeli jak Wehrmacht Polskou armádu. 
 5. Zápas SKV – Veselí nad Lužnicí 0:4Navazujeme na špatný výkon z předchozího utkání. Hra bez nasazení a bojovnosti, přičemž soupeř je naopak velmi silný v osobních soubojích a jednoznačně nás přetlačil hrou po lajně a nahrávkou na střed vápna do zakončení. Opět prohráváme.
 6. Zápas SKV – Dačice 6:0Pod důrazné domluvě do dušiček hráčů nastupujeme opět s chutí a hra vypadá jak má. Nasazení, bojovnost, individuální dovednosti a kombinace s využíváním prostorů. Nedáváme soupeři žádnou šanci a vítězíme.
 7. Zápas SKV – Hořovicko 4:1O umístění v turnaji rozhoduje nově zavedený systém počtu vstřelených branek. V posledním utkání nemáme co ztratit, ba naopak, jedině získat. Volíme specifické rozestavení s hrou „bez brankáře“ systémem 1-2-1-2. Ano je to tak, středního záložníka posouváme na samý hrot naší sestavy, kdy jediným jeho úkolem je napadat soupeřova brankáře, nevracet se zpátky, zůstat a čekat pro následný samostatný únik. Brankáře jako takového naopak vysouváme do středu zálohy, aby spolu s obránci sbíral výhozy soupeřova golmana. Pokud by nám vše optimálně vycházelo, tak by to mohla být i bedna. Co vám budu povídat, klukům to nedalo a i přes jasně stanovené pokyny se občas všichni vraceli bránit, ale to jsme nechtěli!!!!! JMusím se pochválit, takticky to bylo trenérem vymyšleno a hráči sehráno výborně. Bohužel jediný, kdo se s tímto systémem neztotožnil byl  brankář soupeře a pochytal neuvěřitelné věci.Celkově končíme čtvrtí z osmi účastníků. Předvedená hra nebyla špatná, ale ta koncovka!

  Hodnocení za předvedené výkony bych viděl jako společné za č.7 Všichni si vybrali slabší i silnější chvilky. Vyzdvihnul bych výkon Tomáše Voříška, který se vrátil po nemoci a zhostil se velmi těžkého úkolu brankaře. Tomáši tým jsi podržel!

   

  Trenéři: Pavel Jícha a Petr Bradáč

  Maskot: Patrik Vosecký