SLAVIA STARTUJE PROJEKT PARTNERSKÝCH KLUBŮ

SK Vyžlovka mezi vyvolenými !

Projekt partnerských klubů vzniká v rámci budování koncepce mládeže Slavie a také jako součást budování skautingu, v případě přípravek hlavně v Praze a ve středních Čechách.

Slavia si pro úzkou spolupráci vybrala několik klubů z Prahy a Středočeského kraje. Na první schůzce zastupovala Slavii trojice šéftrenérů: Šéftrenér dorostenecké kategorie Milan Titěra, šéftrenér žáků Petr Karoch a šéftrenér přípravek Jiří Janeček, který je iniciátorem celého projektu.

Právě Jiří Janeček prezentoval zástupcům vybraných klubů představy Slavie o budoucí spolupráci. Inspirací pro vznik projektu partnerských klubů byly již fungující partnerství především v Rakousku, Německu, Itálii a Nizozemsku.

Základní myšlenkou celého projektu je především centralizace talentů do Slavie a partnerských klubů. Důležitou součástí je také sjednocení trenérské metodiky, výměna trenérských zkušeností nebo společná školení trenérů. Slavia může svým partnerským klubům nabídnout především podporu, stáže a vzdělávání trenérů, dále pak vzájemné miniturnaje, partnerské kluby mohou také například zdarma navštívit utkání A týmu nebo budou mít možnost při ligových utkáních doprovázet hráče na hrací plochu.

„Výběr klubů probíhal a probíhá velmi důkladně. Záleží na mnoha atributech. Především pak na kvalitní práci s mládeží a na sladění myšlenkových pochodů. Hledáme kluby, které chtějí posunout úroveň českého fotbalu dál. Kluby, které hledí do budoucnosti, jsou otevřené a chtějí pracovat. První dohody budou podepsány v lednu,“ popsal šéftrenér přípravek Jiří Janeček proces výběru potenciálních partnerských týmů.

SK Vyžlovka podepíše v brzké době smlouvu o spolupráci.