HODNOCENÍ MANVER CUP Pečky 10.6.2017

Hodnocení Manver Cup Pečky

10.6.2017

 

V sobotu jsme si odskočili z našich klasických turnajů a zahráli si velmi dobře obsazený a i zorganizovaný turnaj v Pečkách. Hrálo se na krásně upraveném hřišti a za slunečného počasí. Těsně před turnajem nám ze sestavy vypadla Adrianka Chládková a tak jsme jeli jen s osmi dětmi. Adrianka nás, ale jela alespoň podpořit a za to jí patří poděkování.

 

Turnaj jsme začali proti týmu Kolovrat. Rychle jsme vedli a asi ještě v polovině zápasu byl stav 3:1 pro nás. Pak jsme udělali dvě zbytečné chyby, soupeř srovnal a dalšími dvěma góly se dostal do trháku. My stačili už jen snížit na konečných 4:5. Druhý zápas proti Braníku měl úplně jiný průběh, ale bohužel pro nás stejný výsledek. Do zápasu jsem nastoupili úplně nekoncentrovaní a rychle jsme prohrávali 0:3. Pak jsme se konečně probrali a hlavně Štěpovi Lukáškovi, který dal v tomto zápase hattrick, jsme mocně dotahovali a ….jak jsem již psal, nedotáhli. Prohráli jsme opět 4:5. Třetí zápas jsme hráli proti pozdějšímu vítězi turnaje, týmu Ústí nad Labem(Braník skonči druhý a Kolovraty třetí). Na začátku nás soupeř mírně přehrával, ale brzy jsme hru vyrovnali a začali si i vytvářet šance. Bohužel jsme si dali smolný vlastní gól a sami jsme nebyli schopní dotlačit míč do sítě pomalu ani z brankové čáry:-). Ke konci, kdy jsme se hnali za vyrovnáním, jsme dostali druhý gól a bylo hotovo. Po třech smolných prohrách jsme věděli, že do skupiny o vítězství nepostoupíme, ale tým se nevzdal a v dalším zápase proti Kolínu se na nás obrátilo i trochu štěstí . Vyrovnaný duel jsme vyhráli 3:1 Na dobrý výkon jsme navázali i proti Teplicím, kdy jsme i přes hlasitou podporu soupeřových fanoušků, podali asi nejlepší výkon na turnaji. Celou dobu jsme vedli a zaslouženě vyhráli 5:3. Pak byla menší pauza na oběd a šlo se do boje ve skupině o 7-12 místo. Výsledky s Kolínem a Teplicemi se nám započítali a do dalšího mače jsme šli proti Chrudimi. Doufali jsme, že budeme pokračovat ve zlepšených výkonech, ale bohužel opak byl pravdou. Spíš se jen potvrdilo, že delší pauzy mezi zápasy nám moc nesvědčí. Výkon byl takový nijaký a prohráli jsme zaslouženě 1:3. Poté jsme hráli proti o rok mladší soupeřům s Kolína a všichni si asi mysleli, že se porazí sami. Rychle jsme prohrávali 0:2 a někteří naši borci si asi moje doporučení “ aby hráli proti mladším klukům opatrně“ vysvětlili jinak než jsem zamýšlel. Pak jsme konečně začali hrát naši hru a zápas otočili na konečných 6:2. Poslední zápas jsme hráli proti domácím Pečkám. Ti do té doby nezískaly ani bod a tak s větší touhou a podporou diváků se jim to povedlo proti nám. Dostali jsme 3 laciné góly a nakonec remizovali 3:3. Díky výsledkům ostatních zápasů nám pak i tato remíza stačila ke konečnému sedmému místu.

 

Na turnaji jsme si zahráli se silnými soupeři naší věkové kategorie, v podobné sestavě, se kterou budeme od podzimu bojovat v Elitní divizi mladších přípravek. Mohli jsme si vyzkoušet věci, které budeme po hráčích chtít a i když jsme dostali dost gólů po našich chybách v rozehrávce, tak to budeme zkoušet pořád dál, až si na to všichni zvyknou. Možná bychom dostali méně gólů, kdyby jsme v některých případech jen odkopli balón nebo si situaci nějak jinak ulehčili, ale to není náš cíl. Chceme do hry co nejvíce zapojit i brankáře , ale aby nedělal chyby, musí se mu ostatní nabídnout a hlavně uvolnit prostory, kam má přijít nahrávka. Kromě toho musíme zrychlit obsazování soupeřů a hru celkem. Také se musíme vyvarovat zbytečným faulům. U některých hráčů pak musíme zapracovat na nasazení. Každý si musí uvědomit, že fotbal je týmová hra a podle toho to musí na hřišti vypadat.

 

Jinak pro všechny ohromná pochvala. Na turnaji nebyl žádný tým, který by nás fotbalově přejel. Máme svojí kvalitu, nespoléháme jen na jednoho nebo dva hráče a pokud s tím budeme dobře pracovat, tak se úspěchy určitě dostaví. Třeba už příští rok v Elitě:-)

 

 

Hodnocení hráčů:

 

Tomáš Čechrák – Odchytal celý turnaj. V bráně se stále zlepšuje. Nahrál na některé z našich gólů. Bohužel někdy rozehrává zbytečně zbrkle a nabídne tím šanci soupeři.

 

Róza Petráková -Jistota našich zadních řad. Vyveze balón , rozehraje, diriguje spoluhráče. Jen zůstává chvílemi zbytečně zatažená, když hrajeme na půlce soupeře. Zkusili jsme jí i v útoku a také vynikla. Jedna z mála, která zatáhne balon po křídle a nahraje před bránu lépe postavenému spoluhráči.

 

Matěj Kubricht – Jde o něm říct prakticky to samé jako o Róze. Vyváží balóny, nebojí se udělat kličku. Má dobrou střelu. Jen ho musíme dostat více do zakončení.

 

Martin Kohoutek – Hraje i střílí oběma nohama. Umí výborně zpracovat a převzít míč s čímž mají ostatní někdy potíže. Občas se zbytečně brzy zbavuje míče a potřeboval trochu přitvrdit v soubojích, figuru a sílu na to má a hlavně musí více střílet.

 

Štěpán Kočí – Největší bojovník z týmu. I když už mu soupeř udělá kličku, nezbaví se ho. Žádný balón pro něj není ztracený. Musí se jen vyvarovat zbytečných faulů a využít svoji rychlost. Neviděl jsem na turnaji nikoho s takovou dynamikou.

 

Kryštof Lukášek – Bojoval, snažil se. Střídá lepší okamžiky s horšími. Chvíli jezdí jak motorová myš a pak najednou hledá svoje místo na hřišti.

 

Štěpán Lukášek – Roste z něj střelec týmu. Když se s balonem rozjede, je těžko k zastavení a některým obráncům se z něj možná motají hlavy ještě teď. Šance si vypracuje v každém zápase. Jen občas to zakončení:-) Musí se naučit pomoc týmu při bránění. To se mu moc nechce.

 

Jakub Smrčina – střelec a technik. Bohužel jestli jsem u Štěpy Lukáška říkal, že se mu nechce moc bránit, tak Kubovi se nechce vůbec. Pamatuju zápasy, ve kterých jsme prohrávali a Kuba prohrát nechtěl, bojoval jak lev, chodil si pro balóny a s míčem pak byl schopný přejít přes celé hřiště a dát gól. Na technice nic neztratil. Levačku by mu mohli pozlatit. Je schopný zakončit i pravou nohou. Jen tu chuť vyhrát a pomoc týmu jsem tam najednou neviděl. Až jí v něm znovu probudíme, mají se soupeři na co těšit:-)

 

 

LG