SK SLAVIE – turnaj partnerských klubů – 19.11.2017 – U9

V neděli 19.11. odpoledne v Edenu jsme se jako poslední z týmů Vyžlovky zúčastnili turnaje pořádaného SK Slavií Praha pro partnerské týmy. Když jsme okolo třetí hodiny střídali naše mladší kamarády, bylo celkem příjemně, ale postupně začal foukat vítr a ochladilo se. Naštěstí dětem to evidentně nevadilo a rodiče i trenéry zase mohly hřát, tedy kromě čaje a svařáku, výkony našich borců.

Na turnaj jsme dorazili v nejsilnější možné sestavě a ještě posílení o Lukáše Nádraského, který do týmu výborně zapadl. Vytvořili jsme dvě vyrovnané čtyřky a bylo se na co koukat. Nutno říct, že na tom měli velkou zásluhu i soupeři. Za celý turnaj nebylo slyšet pokyny jako „ukopni to“, „odpal to“ nebo „pryč s tím“ tak oblíbené u některých trenérů. Najednou jsme viděli, jaké to je hrát, když na všechno máte mnohem méně času, než jste zvyklí.  Nutno ovšem říct, že se s tím všichni vyrovnali více než dobře. Ve všech zápasech jsme soupeřům byly minimálně vyrovnaným soupeřem (a to jsem ještě docela skromný), ve všech zápasech jsme dokázali vstřelit gól (to je pro mě velké pozitivum) a hlavně jsme hráli jako tým. Během podzimu se nám občas stávalo, že se někomu třeba nechtělo hrát úplně naplno. Někdy to ani nebylo potřeba. Tady se to nestalo. Všichni makali. Jeden pomáhal druhému a nikdo nic nevypustil. V kombinaci s našimi fotbalovými schopnostmi to musela být radost pro všechny přítomné, kteří to sledovali. Takový tým se trénuje hrozně dobře a já jsem rád, že můžu být jeho součástí. Na dětech je vidět, že je fotbal baví a dal bych ruku do ohně za to, že pro nikoho z nich to není jen o tréninku, ale i o tom, že si vezmou míč ve volných chvílích a „kopou do něj co to dá“.  Takže smekám a jen tak dál.

A ještě na závěr pro úplnost posílám výsledky, i když to většinou nedělám a není to pro nás, na rozdíl od předváděné hry, tak důležité.

SK Vyžlovka – ABC Braník 3:2

SK Vyžlovka – FC Háje 2:2

SK Vyžlovka – Jiskra Aš 5:0

SK Vyžlovka – FK Kohouti Rokycany 4:0

SK Vyžlovka – FK Neratovice-Byškovice 2:2

SK Vyžlovka – TJ Straky 4:1

SK Vyžlovka – RMSK Cidlina 4:2

SK Vyžlovka – SK Slavia Praha 1:2

SK Vyžlovka – TJ Březíněves 7:3

LG