SK SLAVIE – turnaj partnerských klubů – 19.11.2017 – U8

V neděli 19.11.2017 se naši hráči ročníku 2010 zúčastnili na umělé trávě v Edenu turnaje partnerských klubů SK Slavie Praha. Za mrazivého počasí jsme se utkali s týmy Rapid Psáry, Slavia Praha, ABC Braník, Březiněves a Háje. Vstřelili jsme pár branek, něco vyhráli a něco prohráli. Mnohem podstatnější je však pro nás trenéry i pro hráče konfrontace s jinými kluby a to i se špičkovými, ke kterým se Slavia bezesporu řadí. Pro naše hráče je takovéto utkání velmi těžké, protože se jedná o výběrový tým poskládaný z velmi dobře fungujících dětí, a my v podstatě vyndáváme míč z branky. Jednou za čas ale není na škodu takové utkání prožít a navázat na to motivací, že v rámci spolupráce mohou ti nejpracovitější zakusit trénink (možná i zápas) v takovémto týmu. Tentokráte byla vybrána trenérkou mladší přípravky dívek SK Slavie Praha a oslovena k možné spolupráci Lucka Cincibusová. Gratulujeme a jsme hrdí. To vždycky potěší. Dalším cenným postřehem a námětem pro práci jsou i zjištění, která vyplynula z odehraného turnaje. Intenzivněji musíme zapracovat na pozici brankáře a celkově zlepšit pohyb na hřišti. Zápal do hry a dravost bohužel nenaučíme, ta vyplývá z povahy, můžeme tyto vlastnosti jen stimulovat a rozvíjet. Dále je třeba se věnovat rychlosti práce s míčem, nejdříve je však třeba to „dostat do nohy“, pak můžeme rozvíjet „hlavu“. Celkově bych hodnotil, že všichni podali výkony na hranici svých aktuálních možností. Celý turnaj se odehrál v přátelském duchu a jsme velmi rádi, že jsme se jej mohli zúčastnit. Určitě velmi cenná zkušenost pro všechny zúčastněné. Díky.

/Martin Zeman, SKV, mladší přípravka – ročník 2010, U8/