HODNOCENÍ UFON CUP 2009

Hodnocení Ufoun Cup ročník 2009 11.2.2018

Na poslední turnaj před jarními prázdninami jsme se konečně sešli v podobné sestavě, v jaké budeme na jaře hrát ve skupině Ellite. Po delší době jsme opět nemuseli řešit omluvenky(s jednou výjimkou) a těšili se na kvalitní výkony našich borců.

Nutno říct, že spokojenost byla zhruba poloviční. U většiny dětí byla vidět chuť a motivace, ale ta se často projevila tak, že jakmile jsme získali balón, tak se všichni hnali bezhlavě dopředu a zapomínali na zadní vrátka. Pak se po nějakém odrazu nebo odkopu dostával soupeř do brejkových situací. Na podzim jsme si zvykli, že nám taková hra stačila a každý si mohl zaútočit a dát gól. Teď budeme muset dětem ještě více vysvětlovat, že fotbal je týmový sport a pokud chtějí uspět, tak se tomu musí přizpůsobit.  A teď nemluvím o tom, že chceme uhrát vítězství za každou cenu, to není náš cíl. Za každou kličku a přihrávku jsme rádi a i když se nepovede je pořád lepší než jen odkopnutý balon. Jde o to, aby si děti zvykli na určitou roli v týmu a to co mají v daném zápase hrát.

Jinak turnaje se kromě nás zúčastnili následující týmy: AFK Pečky, Kostelec nad Černými lesy, Louňovice, Český Brod, Čestlice a Kunice. My jsme i trochu se štěstím vybojovali hezké druhé místo a určitě předvedli i akce, které se musely líbit.

A ještě závěrem bych chtěl poděkovat dětem(jmenovitě: Róza Petráková, Adrianka Chládková, Kryštof + Štěpán Lukáškovi a zájemců bylo i víc), které pomohly týmu Louňovic (přijel nekompletní) a odehráli za něj nějaké zápasy. Je vidět, že je fotbal baví a jsme rádi, že takové děti máme:-)

LG