HODNOCENÍ UFON CUP 2008

Předposlední halový turnaj  zimní přípravy jsme odehráli opět v kostelecké hale. Opět kompletní jsme v prvním zápase změřili síly s Kamenným přívozem. Po naší úvodní šanci se hrál vyrovnaný fotbal a přívozáci měli postupem času více ze hry, byli nebezpečnější a po chybě v naší obraně šli do vedení. Pak jsme převzali otěže zápasu do svých rukou a začali jsme si vytvářet šance i my. Po přímém kopu vyrovnal náš kapitán, ale další šance jsme bohužel neproměnili a tak se zrodila remíza 1-1.

Ve druhém zápase nás čekalo derby s Mukařovem, celý zápas se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém jsme měli trochu více ze hry. O výsledku rozhodl po samostatném úniku Nučický Smrk, který ještě v závěru zápasu trefil tyč.

Ve třetím zápase nás čekali Kunratice. Soupeř byl od začátku zápasu sterilní v útoku a tak jsme se ujali vedení přízemní střelou Tobiho k tyči. Pak se hrál fotbal ve znamení snahy zvýšit naše vedení, což se nám podařilo až v závěru zápasu a  díky dvěma slepeným brankám jsme vyhráli  3-0.
Derby proti 2009 se odvíjelo od naší rychlé branky, kdy Tobi uklidil míč již v 17 sekundě opět po zemi k tyči. Pak se hrál vyrovnaný fotbal mezi brankami s náznaky šancí na obou stranách. V závěru zápasu se potvrdilo nedáš, dostaneš, kdy náš gólman vychytal brejk soupeře a z následné akce jsme upravili skóre na konečných 2-0.

V posledním zápase, kdy již bylo matematicky jasné, že jsme první na  turnaji, jsme nastoupili proti Hájům. Celý zápas se odehrával v naší režii a díky trpělivému navyšování skóre jsme turnaj zakončili výhrou 4-0.

Po  dlouhé době  fungoval  mančaft  jako  tým,  komu to nešlo fotbalově, tak alespoň bojoval a běhal a výkony všech  jsou  příslibem do budoucnosti.

/Martin Petrák/