Průběh zimní přestávky týmu SK Vyžlovka

Přiblížení průběhu zimní přípravy můžu a dění v týmu. A představení mládežnických celků týmu SK Vyžlovka.

Pojďme si společně představit tým mužů SK Vyžlovka působící v I.B třídě skupiny D a kompletně celý klub včetně všech mládežnických kategoriích. Průběh zimní přestávky a jak probíhá příprava mužstva mužů nám přiblížil sekretář klubu a trenér mladší přípravky pan Martin Zeman.

 

Muži začali zimní přípravu na konci ledna. Soustředění se konalo v Bedřichově. Program soustředění byl pestrý. Nechyběly výběhy na běžkách, ale ani klasické tréninky v hale. Soustředění bylo celkově hodnoceno pozitivně a splnilo účel jak z pohledu odtrénovaných jednotek, tak i z pohledu utužování party. Muži aktuálně absolvují zimní přípravu ve stylu, kdy trénují dvakrát týdně. Konkrétně, jeden trénink probíhá na UMT Háje a druhý trénink na UMT Vyžlovka. Tým mužů má naplánované přípravné zápasy a to v následovném pořadí. První zápas se odehraje 24.2. od 13:00 v Kostelci nad Černými Lesy na umělé trávě proti týmu FK Kavalier Sázava, který působí v I.B třídě skupiny C Středočeského kraje. Druhý zápas se bude konat 2.3 také od 13:00 a soupeřem bude Fotbal Hlízov opět na stejné lokalitě i hřišti. Poslední zápas nastoupí Vyžlovka proti týmů působící v I.B třídě skupiny C stejně jako Kavalier Sázava a to Uhlířské Janovici 9.3. od 13.00  rovněž jako předešlé dva zápasy v Kostelci nad Černými Lesy.

 

Zimní přestávka obvykle bývá využita pro posilnění kádru a nejinak je tomu i u SK Vyžlovka, kterou posilní na jarní část sezony Radek Dřížhal, který se vrátil ze zahraničí. Cíl pro jarní část sezony je jasný. Odehrát jarní část v klidném středu tabulky a zlobit špičku tabulky dle slov hlavního trenéra pana Vladimíra Hájka a jeho asistenta pana Milana Součka.

 

Nyní si přiblížíme mládežnické celky klubu SK Vyžlovka. Celkově čítá mládež SK Vyžlovka na 120 dětí a tento počet neustále roste, za což je celý tým nesmírně vděčný. Aktuálně má klub obsazeny následující kategorie: školička(U5), MINI(U7), mladší přípravka(U9), starší přípravka(U11), mladší žáci(U13) a starší žáky(U15). O hráče se stará 16 trenérů, kondiční trenér a fyzioterapeutka. Šéftrenérem mládeže je Michal Šmíd. Všichni trenéři působící u mládeže SK Vyžlovka mají licenci a dále se vzdělávají. Pro naše hráče je díky spolupráci s obcemi Kozojedy a Jevany několik hracích ploch s travnatým povrchem a nově vybudovaná plocha s umělým povrchem. Pro kvalitní tréninkový proces mají trenéři a jejich svěřenci k dispozici nepřebernou škálu pomůcek, mimo tradičních branek, kuželů, tyčí, met například i balanční podložky, rollery, overbally, aerobic gumy, judo pásky a další. Při tréninkovém procesu je dbáno na všestrannost, vedle fotbalových dovedností jsou často zařazovány prvky gymnastiky, juda, atletiky, ale i inovativní prvky jako je Footballaerobic. Pravidelně jsou zváni ke spolupráci externisté právě z těchto oborů.

 

Snahou je do dění okolo klubu vtáhnout i rodiče dětí, proto se pořádá pravidelně cvičení s rodiči, ale například i akce se sociálním aspektem jako je společné darování krve. Pro stmelení kolektivu pořádáme společné rozlučky a teambuildingy, kdy vyrážíme do kina, na fotbalová a hokejová utkání, na trampolíny, na fotbalgolf a na další akce. Dalším pilířem je spolupráce s místními vzdělávacími subjekty, kterým se intenzivně věnujeme, a snažíme se o propojení sportovního a vzdělávacího procesu ve výchově dětí a mládeže z  širokého okolí. V roce 2018 jsme uspořádali akci Měsíc náborů, na kterou dorazilo 184 dětí právě z okolních vzdělávacích institucí, a společně jsme si užili báječné sportovní dopoledne pod dohledem televizních kamer. Ambicí je v nejbližších letech hrát krajské soutěže a být leaderem v oblasti tělovýchovy mládeže v rámci okresu Praha-východ, dále dosáhnout úplné posloupnosti jednotlivých věkových kategorií až po muže, kteří by do svého kádru zapracovávali vlastní odchovance mládeže a rovněž dotovat okolní partnerské kluby za účelem udržení „vesnického“ fotbalu. Cíl vysoký, ale dosažitelný. A jako slovo na závěr pana Martina Zemana: ,,Děkujeme všem, kteří jsou s námi. ROSTEME SPOLEČNĚ!“.

 

AUTOR: JAN HANZAL

https://fotbalunas.cz/clanek-r/313/prubeh-zimni-prestavky-tymu-sk-vyzlovka/