Mládež

1
V sezoně 2013/2014 oficiálně hrajeme pod záštitou FAČR celkem 4 soutěže

Starší přípravka, Mladší přípravka (2 týmy) a MINISTAR (kategorie mimo FAČR) hrají soutěžní turnaje.

Naši nejmladší (školička – ročník narození 2008 a mladší) si zatím 1. rok budou jen hrát a kopat v rámci tréninků a sehrají přátelská utkání.

A mužstvo působí již několikátým rokem úspěšně v okresním přeboru Praha-Východ.

Od jarní části sezony 2013-14 hraje svoji soutěž, Úvalskou ligu (mimo FAČR), také Stará garda (35+).

Za SK Vyžlovka hraje již více než 90 dětí!

S obnovením mládežnického fotbalu při SK Vyžlovka ale i v širokém okolí se začalo v roce 2012.  Poslední nábor byl zaměřen na děti ročník narození 2005 – 2008. Proběhl v květnu 2013 a byl  podporovaný UEFA Grassroots programem. Účast byla více než hojná. Zapsalo se celkem 35 dětí, včetně tří dívek.

V současnosti má oddíl mládeže zapsaných 67 dětí, rozdělených do různých týmů podle věku. Každé skupině se věnuje vždy minimálně  jeden trenér, případně se věnuje procvičování specifických technik postupně každé skupiny během  tréninku (tzv. kruhově).

Do budoucna je cílem nábory pořádat každý rok a zprostředkovat kvalitní pohybovou průpravu  s rozšířením fotbalových schopností a dovedností pro děti od čtyř let. Zajistit tak návaznost  jednotlivých ročníků v rámci soutěží FAČR.

Pracujeme na dohodách s okolními obcemi o provázání  spolupráce a společném využití prostředků včetně zázemí a vybavení při výchově fotbalové mládeže. Vzhledem k předchozímu působení hlavního trenéra v FC Háje byla navázána spolupráce SK Vyžlovka a FC Háje v oblasti výchovy fotbalové mládeže.

Od roku 2014 se dohodla SK Vyžlovka s FC Jevany na spolupráci v oblasti výchovy mládeže SKV.

FC Jevany umožní dětem SKV trénovat na jejich hlavní travnaté ploše. Dále můžeme využívat i místní tělocvičnu. V jarní tréninkové části roku 2014 začne v Jevanech 1X týdně trénovat ŠKOLIČKA. V podzimní tréninkové části začnou v Jevanech trénovat 1X týdně i nové děti z plánovaného letošního náboru. Po dohodě se můžou v Jevanech odehrát i některé plánované turnaje.

Nadstandardním přínosem pro oddíl mládeže je i spolupráce s Janem Stejskalem, dřívějším  reprezentačním brankářem, na trénování dětských gólmanů. Za tuto podporu jsme velmi vděční a vážíme si jí.